Serdecznie witamy na blogu „Oszczędzam Inwestuję”!

2022-11-30 Wyłączono przez Redakcja

Cieszymy się, że tu jesteś, bo prawdopodobnie oznacza to, że szukasz pomysłów, jak oszczędzać pieniądze i jak je pomnażać. Dobrze trafiłaś/trafiłeś!

Kilka słów o nas. Jesteśmy grupą doświadczonych ekspertów z różnych dziedzin – finansów, biznesu, inwestycji, prawa, marketingu, sprzedaży i e-commerce, IT i nowych technologii, psychologii i socjologii. Występujemy tutaj przede wszystkim jako osoby zarządzające domowymi budżetami, które chcą podzielić się swoimi patentami i przemyśleniami. Mamy bardzo udane życie zawodowe, dlatego też nie mamy potrzeby lansowania siebie, a chcemy, aby jakość treści, merytoryka i realna pomoc Czytelnikom znalazły się na pierwszym miejscu. Obiecujemy pisać tak prosto, aby każdy wiedział, o co chodzi. Nawet jeśli dopiero zaczynasz interesować się swoimi pieniędzmi i tematami, które się z tym wiążą.

A jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy… Pewnie można nazwać trochę fetyszem zgłębianie różnych kwestii, drążenie tematów i łączenie kropek. Na pewno mocno analizujemy otaczającą nas rzeczywistość. Ale z drugiej strony mamy poczucie, że mądrze wydajemy i nie dajemy się wciągnąć w pułapki. Podobnie ma się rzecz z inwestycjami.

Możesz skorzystać z efektów naszych dociekań, przemyśleń i analiz. Zyskasz wiedzę i konkretne pomysły, a my będziemy mieli poczucie efektywnego wykorzystania czasu, przeznaczanego na wydatki domowe i zagospodarowanie nadwyżek finansowych.

Poświęciliśmy już swój czas, dzięki czemu możesz zaoszczędzić swój!

Mamy swoje doświadczenia związane z pieniędzmi, ale dodatkowo poznaliśmy z bliska historie wielu osób w bardzo różnej sytuacji – od ludzi w głębokiej biedzie po milionerów z pierwszych stron gazet. To sprawia, że znamy realia życiowe, wiemy jak działa w praktyce ludzka psychika, jakie pokusy i niebezpieczeństwa czyhają na każdego z nas.

Dobrze jest uczyć się na błędach innych, ale najlepiej na ich sukcesie. Najgorsze, co możesz zrobić, to samemu doświadczać kosztownych lekcji.
Blog „Oszczędzam Inwestuję” jest miejscem konkretnych kwestii, które mogą odmienić Twoje życie. Poukładane finanse mogą oznaczać np. wcześniejszą emeryturę, długie wymarzone wakacje, dobry start dla dzieci czy po prostu zdrowszą, lepszą atmosferę w rodzinie.

Sprawdź, czy znajdujesz się w jednej z pięciu grup, którym oszczedzaminwestuje.pl może najbardziej pomóc. Ten akapit jest linkiem.

Koszty życia rosną, nie da się nie zauważyć inflacji i cykliczności gospodarek, czyli nieuchronnych lat naznaczonych kryzysami. Ostatnie lata to COVID, wojna, a przed nami kolejne wyzwania. Długoterminowo widać, że dochody z pracy tracą na realnej wartości, a sytuacja wielu rodzin – nie tylko w Polsce – raczej się pogorszy, a nie polepszy. Co można z tym zrobić? Na pewno można spróbować zoptymalizować wydatki (także na obsługę zadłużenia), ochronić wartość oszczędności i być może je również pomnożyć – w skrócie, być sprytniejszym niż dotychczas. I nie dawać sobie wciskać kitu.

Nawet niewielkie zmiany mogą doprowadzić do tego, że dasz radę tworzyć oszczędności, wyjdziesz z długów, będzie Cię stać nas na więcej, zdobędziesz większe bezpieczeństwo finansowe i przestaniesz myśleć o tym, jak dotrwać do kolejnej wypłaty. Dasz sobie i swojej rodzinie, dzieciom, to, czego potrzebujecie i – być może – o czym też marzycie. Czy to nie właśnie poczucie bezpieczeństwa finansowego jest podstawą szczęśliwego życia?

A jeśli już nie masz niewygodnych kredytów i pożyczek, masz za to coraz większe oszczędności, to co z nimi robisz? Jeszcze kilka lat temu było to dużo prostsze, bo na przykład akcje i obligacje miały odwrotną korelację, złoto chroniło przed inflacją, a pasywne inwestycje długoterminowo były dobrym pomysłem. Pandemia trochę już namieszała, ale dopiero rok 2022 przyniósł kompletną zmianę reguł. A właściwie do końca nikt tych nowych reguł jeszcze pewien być nie może. I o tym też będzie ten blog, bo trzeba trzymać rękę na pulsie i na bieżąco dostosowywać swoją strategię działania. Brak systematycznego nadzoru nad inwestycjami może być niestety bolesną lekcją.

Na blogu zamierzamy publikować wpisy dotyczące tego, jak wydawać mniej, efektywniej, lepiej – mądrzej, gdzie warto oszczędzać (a gdzie nie) i jak to robić („Oszczędzanie„), jak i gdzie bezpiecznie lokować oszczędności („Lokowanie oszczędności„) oraz jak i gdzie widzę szanse na dobre inwestycje, a gdzie mogą czyhać pułapki („Inwestowanie„). Z kolei w luźniejszej kategorii „Znaleziska” postaramy się przedstawiać i komentować ciekawostki związane z tematyką portalu, na jakie natknęliśmy się w innych miejscach.

Bardzo ważny jest Twój feedback. Dlatego podziel się proszę zarówno pozytywnymi, jak i krytycznymi uwagami. Chcemy, aby blog był przyjaznym miejscem do czerpania merytorycznej i praktycznej wiedzy o tym, jak mądrze poruszać się w świecie finansów osobistych. Jeśli uda nam się pomóc Tobie, Twojej rodzinie, Twoim przyjaciołom i/lub innym osobom, będzie to bardzo ważna rzecz!

Jeśli uważasz tego bloga za wartościowego, mamy prośbę o aktywne włączenie się w jego rozwój – komentuj wpisy, linkuj je w mediach społecznościowych, zaproponuj tematy, które Cię interesują.

Możesz znaleźć nas na Twitterze: @oszczedzam_inw

Pozdrawiamy!

Redakcja

kontakt@oszczedzaminwestuje.pl