Masz abonament TV Orange? Możesz teraz zerwać umowę bez opłat, jak wcześniej z Canal+!

Masz abonament TV Orange? Możesz teraz zerwać umowę bez opłat, jak wcześniej z Canal+!

2023-01-02 1 przez Redakcja

Jeśli jesteś jednym z blisko miliona abonentów pakietów telewizyjnych Orange Polska, a jednocześnie z jakiegoś względu ten kontrakt Ci ciąży, to możesz wykorzystać teraz przepisy konsumenckie, aby bez żadnych konsekwencji rozwiązać umowę z Orange. Nawet jeśli według zapisów umowy pozostało wiele miesięcy. Jak to możliwe?

Zmiana w kanałach uznanych za stałą ofertę przy zawieraniu umowy rodzi taką furtkę prawną – skontaktuj się najlepiej z biurem obsługi klienta i upewnij się, czy Ciebie taka sytuacja dotyczy (powinna). W lutym z oferty Orange Polska znikną wszystkie kanały AXN oraz dwie stacje z logo BBC. W ich miejsce pojawią się np. Active Family, Motowizja i TVP Nauka.

Możliwości zauważył portal Wirtualne Media – artykuł można znaleźć tutaj.

Do końca roku 2022 można było z kolei dokonać analogicznego kroku wobec umowy z platformą satelitarną Canal+. Tam zniknął kanał gwarantowany Playboy TV. I również można było rozwiązać umowę bez kosztów, bez okresu wypowiedzenia i bez żadnych konsekwencji. Zauważył to portal TechManiak (artykuł tutaj).

Polecam rozważenie takiej bezkosztowej opcji, aby zaoszczędzić pieniądze wydawane na abonamenty, jeśli rzeczywiście umowa Ci ciąży i z chęcią byś jej pozbył(a), a perspektywa kosztów zerwania dwuletniej umowy Cię przeraża. Powodów może być wiele – obecna umowa generuje za duże koszty, nie pasuje Ci obsługa platformy, nie wykorzystujesz zbyt rozbudowanego pakietu, chcesz zmienić dostawcę itd. Samo wypowiedzenie umowy może też poskutkować tym, że operator zgłosi się z lepszą propozycją – albo cenową, albo programową, lepiej dobraną do Twoich aktualnych potrzeb.